Značka Audi je pre mnohých charakteristická luxusom a eleganciou. Bola založená v roku 1909 a dnes patrí do skupiny Volkswagen Group. Či už plánujete kúpu Audi, alebo doma už jedno máte, nezabúdajte na povinné zmluvné poistenie.

Zaujímavosti o značke Audi

 • 1

  Štyri kruhy v podobe loga reprezentujú štyri spoločnosti, ktoré sa spojili a v minulom storočí vytvorili Auto Union – predchodcu Audi.

 • 2

  Audi spolu s BMW a Mercedes-Benz patrí k najpredávanejším luxusným automobilkám na svete.

 • 3

  „Moderná éra” Audi začala v 60. rokoch, keď ju kúpila  spoločnosť Volkswagen.Vozidlá značky Audi poskytujú vodičom aj spolujazdcom vysoký komfort. Nové modely disponujú najnovšími technológiami, ktoré uľahčujú šoférovanie a poskytujú iný zážitok z jazdy.

Jazdite bezpečne s Audi

Automobily Audi majú množstvo bezpečnostných prvkov. Vďaka nim je každá cesta bezpečná a plynulá. V živote však nikdy neviete, čo sa môže stať. Aj najmenšia nepozornosť dokáže spraviť veľké problémy.

Majte istotu každý jeden deň. Uzatvorte výhodné povinné zmluvné poistenie. PZP kryje škody spôsobené na majetku ostatných vodičov. Okrem nehody využijete poistenie aj v situácii, keď budete parkovať a niekomu oškriete dvere, alebo keď budete prechádzať cez úzku uličku.

Nespoliehajte sa len na bezpečnostné systémy. Uzatvorte povinné zmluvné poistenie s výhodným pripoistením a kryte svoj majetok. Pripoistenia sú voliteľné. Ak však nemáte havarijné poistenie, rozhodne sa vám zídu.


Vedeli ste, že...

… Audi bola prvá značka, ktorá vyskúšala bariérovú skúšku, tzv. crash test? V minulosti bola táto skúška úplne iná. Spravidla sa robila pred menšou skupinou divákov. Auto sa spustilo z kopca a čakalo sa, čo sa s ním stane.

Vyberte si výhodné PZP pre Audi

Ako z názvu vyplýva, povinné zmluvné poistenie je povinné zo zákona. V prípade, že by ste ho neuzatvorili, hrozila by vám pokuta vo výške 3 320 eur.

PZP kryje viacero typov škôd:

 • škody na zdraví a náklady na usmrtení osôb,

 • škody pri poškodení, zničení, odcudzení alebo strate majetku,

 • náklady na právne zastupovanie poškodených,

 • náklady na ušlý zisk, hlavne v prípade právnických osôb.

Vyhnite sa plateniu pokút a škôd na majetku iných. Uzatvorte výhodné PZP pre svoje vozidlo. Ešte predtým, ako si jedno vyberiete, nezabudnite si jednotlivé ponuky  porovnať. Odlišujú sa od seba rôznymi benefitmi, asistenčnými službami a pripoisteniami.

Výber povinného zmluvného poistenia

Výber povinného zmluvného poistenia nie je náročný. Dôležité je porovnať si jednotlivé ponuky a zistiť, ktorá je najvýhodnejšia. Len tak sa vyhnete uzatvoreniu nesprávnej zmluvy.

Na cenu PZP vplýva niekoľko faktorov. Väčšina sa odvíja od vášho vozidla:

 • motorizácia,

 • rok výroby,

 • výrobca,

 • model.

Uľahčite si celý proces výberu. Porovnajte si povinné zmluvné poistenie pomocou nášho porovnávača. Nájdite si najvýhodnejšiu ponuku a vyhnite sa plateniu príliš vysokých poplatkov.

Môže vás zaujímať

Potrebujete poradiť?


Využite naše bezplatné poradenstvo. Naši špecialisti sú vám k dispozícii v pracovných dňoch od 8:00 do 18:00 h.