Plánujete kúpu vozidla značky Volvo? V tom prípade nezabudnite na havarijné poistenie, ktoré kryje vás a váš majetok. V prípade škôd by vám mala poisťovňa preplatiť všetky náklady alebo väčšinu z nich. Závisí to od uzatvorenej zmluvy. Vyberte si výhodné kasko ešte dnes.

Zaujímavosti o Volvo

 • 1

  Volvo je švédska nadnárodná spoločnosť so sídlom v meste Göteborg. Vznikla v roku 1927. Jej zakladateľmi boli Assar Gabrielsson a Gustav Larson. Hlavnou činnosťou automobilky je  výroba, distribúcia a predaj  osobných a nákladných automobilov, autobusov a stavebných zariadení. Volvo dodáva aj námorné a priemyselné pohonné systémy.

 • 2

  Volvo Group je veľká skupina podnikov. V rámci nej funguje dcérska spoločnosť Volvo Cars, ktorá sa orientuje na výrobu vozidiel.

 • 3

  Tak ako množstvo iných automobiliek, aj spoločnosť Volvo mala spočiatku iné zameranie. Na začiatku 20. storočia mala vyrábať guľkové ložiská.

 • 4

  V roku 1924 sa začala stavať automobilka. Víziou bolo vytvoriť odolné autá, ktoré sa budú môcť používať aj na nerovných švédskych cestách.

 • 5

  Spolu s autami začala automobilka vyrábať aj lodné motory a autobusy. Dnes sa značka Volvo spája s výkonnými vozidlami určenými pre jednotlivcov i rodiny.

Dopravné nehody na slovenských cestách

Polícia Slovenskej republiky zaznamenala za rok 2020 viac ako 11-tisíc dopravných nehôd. Z nich bolo 4 301 s následkom na živote a zdraví. Myslite na to, že do podobnej situácie sa môžete kedykoľvek dostať aj vy. Zbytočne preto neriskujte a vybavte si výhodné havarijné poistenie.

Havarijné poistenie, označované aj ako kasko, kryje škody na vašom majetku. Znamená to, že ak sa stane nejaká škoda, poisťovňa by vám ju mala preplatiť. Buď celú, alebo len časť z nej.

Vedeli ste, že...

… názov Volvo sa dá voľne preložiť ako „otáčam sa” a „valím sa”? Autá mali byť odolné, aby vydržali nízke teploty a dokázali prechádzať aj po nerovných cestách.

Vyberte si výhodné kasko pre vozidlá Volvo

Keď sa rozhodnete, že uzatvoríte havarijné poistenie, zistíte, že na trhu je ich rovno niekoľko. Výber môže byť preto zdĺhavý a náročný. Na to, aby ste uzatvorili správne kasko, musíte vedieť, čo všetko ovplyvňuje jeho cenu.

Základom je to, či si vyberiete spoluúčasť. Ak áno, poistenie je lacnejšie, ale len dovtedy, kým sa niečo nestane. V prípade škôd budete musieť doplácať niečo zo svojho, spravidla 5 – 15 %.

Ďalej netreba zabúdať na novú cenu vozidla, ktorá predstavuje hodnotu, na ktorú sa bude vozidlo poisťovať. Ide o cenu z roku výroby. Napríklad, keď si kúpite auto vyrobené v roku 2018, bude sa poisťovať na sumu z roku 2018.

K ďalším parametrom patria:

 • motorizácia vozidla,

 • rok výroby,

 • hmotnosť vozidla,

 • výrobca,

 • model vozidla.

Platí, že čím je auto výkonnejšie, tým viac zaplatíte. Pri nehode dokáže urobiť viac škôd. To isté platí pri modeli. Keď je vozidlo veľké, vie spraviť škody aj pri parkovaní.

Vyberte si výhodné havarijné poistenie ešte dnes. Porovnajte si jednotlivé ponuky pomocou nášho porovnávača.

Mohlo by vás zaujímať

Potrebujete poradiť?


Využite naše bezplatné poradenstvo. Naši špecialisti sú vám k dispozícii v pracovných dňoch od 8:00 do 18:00 h.