Na slovenskom trhu sa stretnete s viacerými populárnymi automobilkami. Jednou z nich je aj Seat. Jej vozidlá sú komfortné, štýlové a bezpečné. Vďaka tomu sú obľúbené u mnohých ľudí. Chceli by ste si jeden model zaobstarať aj vy? Myslite na výhodné havarijné poistenie.

Zaujímavosti a fakty o Seat

 • 1

  Názov španielskej automobilky Seat je v skutočnosti skratka. Predstavuje dlhší názov – Sociedad Española de Automóviles de Turismo. Vo voľnom preklade to znamená „Španielska spoločnosť osobných automobilov”.

 • 2

  Spoločnosť bola založená  Národným priemyselným ústavom. Vznikla v roku 1950 a jej sídlo je v meste Barcelona. V roku 1986 ju španielska vláda predala koncernu Volkswagen. Jeho súčasťou sú značky ako Audi, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Seat či Škoda.

 • 3

  Automobilka Seat spočiatku vyrábala vozidlá  len pre domáci trh. V roku 1965 však vyviezla svoje produkty za hranice. Darilo sa im, vďaka čomu sa mohla rozšíriť aj do iných krajín. Hoci dnes nepatrí medzi najväčšie spoločnosti, radí sa k veľmi obľúbeným na európskom trhu.

 • 4

  Spoločnosť stihla uviesť svoje vlastné modely vo viac ako 70 krajinách sveta. Seat sa predáva v takmer 40 európskych krajinách, v 11 ázijských krajinách a v 16 štátoch USA.

Nehodovosť na slovenských cestách

Dopravné nehody sú spleťou udalostí, ktoré sa nedajú predvídať. Spravidla sú spôsobené ľudským faktorom. Inak povedané, únavou, chorobou a stresom.

Bezpečnostné prvky vo vozidle sú kľúčové. Postarajú sa o to, aby vám zachránili život. Na druhej strane, nedokážu preplatiť škody. O to sa môže postarať jedine poisťovňa. Nezabudnite preto uzatvoriť výhodné havarijné poistenie.

Vedeli ste, že...

… Seat má niekoľko dcérskych spoločností? Sú to napríklad Seat Cupra, ktorá sa orientuje na výrobu športových vozidiel a XMOBA Ventures, zameraná na rozvoj nových riešení mobility vo veľkých mestách.

Vyberte si najvýhodnejšie kasko

Havarijné poistenie, často označované kasko, kryje viac ako len dopravné nehody. Keď ho uzatvoríte, môžete ho využívať aj v prípade:

 • krádeže,

 • vandalizmu,

 • živelných udalostí.

Niektorým vodičom to ale nestačí, preto si vybavujú rôzne  pripoistenia   a  asistenčné služby. Majú množstvo výhod, no budete si musieť za ne priplatiť. Spravidla nestoja príliš veľa a poisťovne poskytujú rôzne výhodné balíky.

Na cenu kaska následne vplýva to, či si vyberiete spoluúčasť. Ak áno, cena poistenia bude nižšia. Treba však počítať s tým, že ak by sa niečo stalo, musíte doplatiť určitú časť zo svojho rozpočtu. Spoluúčasť býva v hodnote 5 – 15 %.

Ďalej netreba zabúdať na novú cenu vozidla, ktorá predstavuje hodnotu, na ktorú sa bude vozidlo poisťovať. Ide o cenu z roku výroby. Napríklad, keď si kúpite auto vyrobené v roku 2016, bude sa poisťovať na sumu z roku 2016.

K ďalším faktorom  patria:

 • motorizácia vozidla,

 • rok výroby,

 • hmotnosť vozidla,

 • výrobca,

 • model vozidla.

Vyberte si výhodné havarijné poistenie ešte dnes. Porovnajte si jednotlivé ponuky pomocou nášho porovnávača. Získajte všetky informácie na jednom mieste.

Mohlo by vás zaujímať

Potrebujete poradiť?


Využite naše bezplatné poradenstvo. Naši špecialisti sú vám k dispozícii v pracovných dňoch od 8:00 do 18:00 h.