Jednou z populárnych automobiliek predávajúcich sa na našom trhu je Chevrolet. Jej vozidlá sú pohodlné a kvalitné. Niektoré modely nájdete aj za príjemné ceny. Premýšľate, že by ste si jeden zaobstarali, alebo ho už máte doma? Nezabúdajte na výhodné havarijné poistenie, ktoré vám pomôže v mnohých situáciách.

Fakty o Chevrolet

 • 1

  Chevrolet je americkým výrobcom vozidiel, ktorý je súčasťou veľkej skupiny General Motors. Spoločnosť vznikla v roku 1911 a jej sídlo je v meste Detroit. Jej zakladateľmi boli automobilový inžinier Louis Chevrolet, jeho brat Arthur, William C. Durant a viacerí investiční partneri.

 • 2

  Prvou víziou, ktorú zakladatelia mali, bolo vytvoriť zo Chevroletu spoločnosť vyrábajúcu športové vozidlá. To sa im aj podarilo. Už v minulom storočí mala automobilka vo svojom portfóliu zaujímavé športové modely.

 • 3

  Vozidlá značky Chevrolet sa predávajú na väčšine automobilových trhov po celom svete. Obľúbené sú hlavne vďaka  vysokej bezpečnosti, komfortu a štýlovému dizajnu.

Nehodovosť na slovenských cestách

Nehody na slovenských cestách dosiahli v roku 2020 číslo 11 875. Z toho bolo viac ako 4 000 s následkom na živote a zdraví. Nikdy neviete, či sa do podobnej situácie nedostanete aj vy. Pri vysokej rýchlosti stačí aj malá nepozornosť. Stres, únava či choroba môžu všetko zhoršiť.

Chevrolet predáva kvalitné a bezpečné autá. Neznamená to však, že sa vďaka nim vyhnete každej kolízii. Bezpečnostné prvky vedia ochrániť váš život a zdravie, nepreplatia však náklady na škody.

Je preto dôležité, aby ste si vybrali kvalitné havarijné poistenie, ktoré vás bude kryť v prípade viacerých typov škôd.

Vedeli ste, že...

… v niektorých krajinách vystupuje Chevrolet pod iným názvom? Napríklad, v Austrálii sa predáva ako Holden Special Vehicles.

Najvýhodnejšie kasko pre Chevrolet

Chevrolet patrí k obľúbeným automobilkám na slovenskom trhu. Vďaka tomu sa s jej vozidlami môžete pravidelne stretať na našich cestách. Ak vlastníte jeden model aj vy, nezabudnite na havarijné poistenie. Nie je síce povinné zo zákona, no dokáže skvelo pomôcť. Kryje vás a váš majetok.

Havarijné poistenie si mnohí spájajú len s dopravnými nehodami. V skutočnosti ho môžete využiť aj v iných situáciách, ako napríklad:

 • krádež,

 • vandalizmus,

 • živelná udalosť.

Ak by vám to nestačilo, vybavte si výhodné pripoistenia. K najobľúbenejším patria:

 • pripoistenie čelného skla,

 • pripoistenie batožiny,

 • pripoistenie úrazu,

 • pripoistenie stretu so zverou,

 • pripoistenie kolies,

 • množstvo ďalších.

Cena kaska je rôzna. Odvíja sa od toho, či ste si dokúpili nejaké pripoistenie alebo asistenčné služby, prípadne od toho, aké vozidlo máte. Základom pre výpočet sumy kaska je tzv. nová cena vozidla. Znamená to, že keď si kúpite auto z roku 2015, poisťovať sa bude na sumu z roku 2015.

Okrem toho sú tiež dôležité jednotlivé parametre auta, ako motorizácia či rok výroby.

Uľahčite si výber najvýhodnejšieho havarijného poistenia. Porovnajte si jednotlivé ponuky pomocou nášho  praktického porovnávača.

Potrebujete poradiť?


Využite naše bezplatné poradenstvo. Naši špecialisti sú vám k dispozícii v pracovných dňoch od 8:00 do 18:00 h.