Nemáte uzatvorené klasické havarijné poistenie, no potrebovali by ste ho na určitý čas, napríklad počas cesty na dovolenku? V takýchto situáciách sa dajú využiť rôzne krátkodobé možnosti. Ako fungujú a čo všetko kryjú?

Prečo by vám havarijné poistenie nemalo chýbať?

Havarijné poistenie, známe aj ako kasko, kryje škody na vašom majetku a zdraví. Znamená to, že keď spôsobíte dopravnú nehodu, poisťovňa by vám mala preplatiť náklady. To, či vám preplatí všetky alebo len časť škôd, závisí od zmluvy. Ak máte spoluúčasť, určitú sumu doplatíte sami.

Kasko nie je zo zákona povinné, no oplatí sa. Má množstvo výhod a dokáže vám uľahčiť bežný život. Nie každý však má oň záujem. Niektorí sa chcú kryť len vtedy, keď idú na dovolenku. Poisťovne myslia aj na týchto vodičov, preto majú vo svojej ponuke krátkodobé poistenie.Čo kryje havarijné poistenie?

Poistenie kryje štyri základné oblasti, a to:
1

dopravnú nehodu

2

krádež

3

vandalizmus

4

živelnú udalosť

Kasko nie je zo zákona povinné, no oplatí sa. Má množstvo výhod a dokáže vám uľahčiť bežný život. Nie každý však má oň záujem. Niektorí sa chcú kryť len vtedy, keď idú na dovolenku. Poisťovne myslia aj na týchto vodičov, preto majú vo svojej ponuke krátkodobé poistenie.

Ako funguje krátkodobé havarijné poistenie?

Dlhé hodiny za volantom, únava či desiatky kilometrov po rovnej diaľnici, vedia spôsobiť rôzne problémy. Často sú dôvodom mnohých dopravných nehôd. Pred nasadnutím do auta je preto dôležité myslieť na úplne všetky situácie, vrátane tých najhorších, a správne sa pripraviť.

Krátkodobé havarijné poistenie je skvelým riešením. Vozidlo poistíte len na určitý čas, kedy budete preč.

Typy krátkodobých poistení

Pri tomto type poistenia máte dve možnosti. Prvou je výber samostatného krátkodobého havarijného poistenia. Väčšina poisťovní ho poskytuje. Viete si k nemu priplatiť aj pripoistenia. Obľúbené sú pripoistenia batožiny, čelného skla a stretu so zverou.

Druhou možnosťou je cestovné poistenie  s pripoistením vozidla. Takýto balík kryje nielen auto, ale aj vás. Ide o praktickú možnosť, na ktorej dokážete ušetriť.


Pri oboch poisteniach sledujte  výšku krytia a ďalšie služby. K najpraktickejším patria:

  • odťah auta,

  • náhradné vozidlo,

  • pomoc pri defekte, nedostatku paliva alebo vybitej batérii,

  • pomoc pri finančnej tiesni.

Vedeli ste, že …

… krátkodobé havarijné poistenie si môžete vybaviť aj z pohodlia domova? Stačí si len zvoliť jednu z možností a vyplniť všetky údaje o vozidle.

Aká je cena krátkodobého havarijného poistenia na dovolenku?

Cena krátkodobého havarijného poistenia na dovolenku sa odlišuje od toho, kde si ho vybavujete. Inštitúcie prihliadajú na to, aké máte vozidlo a aké služby požadujete. Vyššie krytie alebo viac asistenčných služieb výslednú sumu zvyšujú.

Ak si chcete byť istí, že ste si vybrali tú najlepšiu možnosť, využite náš praktický porovnávač. Na jednom mieste získate všetky informácie, ktoré potrebujete.