Značka Jaguar je symbolom luxusu a rýchlosti. Mnohí si ju tiež spájajú s drahými a športovými vozidlami. Jej história je dlhá, čo len potvrdzuje kvalitu, ktorú ponúka svojim zákazníkom. Plánujete si kúpiť vozidlo Jaguar alebo ho už máte doma? Nezabudnite na výhodné kasko.

Zaujímavosti o Jaguar

 • 1

  Jaguar Land Rover Automotive PLC, známa ako Jaguar, je britská nadnárodná automobilová spoločnosť. Vyrába luxusné a športové vozidlá. Je súčasťou spoločnosti Land Rover, ktorá patrí do konglomerátu Tata Motors Limited.

 • 2

  Automobilka vznikla v roku 1922 pod názvom Swallow Side Company. Jej názov sa zmenil v roku 1945. V roku 1989 ju odkúpil koncern Ford, ktorý ju vlastnil do roku 2008.

 • 3

  Začiatky spoločnosti Jaguar sa spájajú so špecializovanou výrobou motocyklových sajdkár. Produkty sa predávali veľmi dobre, vďaka čomu sa produkcia rozšírila. Firma začala vyrábať aj špeciálne karosérie pre anglické vozne.

 • 4

  Prvé vozidlo sa objavilo  v roku 1931. Jeho názov bol SS a ľudí uchvátilo hlavne neobyčajnými tvarmi. Nízke auto s dlhou karosériou bolo v tomto období niečím nezvyčajným. V ďalších rokoch sa preto objavili modely SS1 a SS2.

Nehodovosť na slovenských cestách

Polícia Slovenskej republiky zverejňuje každý rok dokument o dopravných nehodách. Za rok 2020 ich zaznamenala  11 875. Z toho bolo až 4 000 s následkom na zdraví a živote. Väčšinu z nich spôsobil ľudský faktor, ako únava, choroba a stres. Všetky tieto faktory spôsobili, že vodiči sa nesústredili na cestu tak, ako mali.

Jaguar vyrába bezpečné vozidlá. Ich bezpečnostné prvky ochránia vaše zdravie a život. Kto však zaplatí škody? Jednou z možností je havarijné poistenie.

Vedeli ste, že...

… Jaguar zmenil svoje meno kvôli druhej svetovej vojne? Pôvodný názov bol Swallow Sidecar Company. Keďže bol názov dlhý, zakladatelia ho skracovali na „SS”. Táto skratka sa však využívala aj na označenie nacistickej strany. Spoločnosť sa tak rozhodla, že názov nebude ďalej používať.

Vyberte si najvýhodnejšie kasko

Havarijné poistenie nie je zo zákona povinné. Uzatvorené by ho však mal mať každý vodič, ktorý sa chce cítiť bezpečne. Kasko kryje škody na vašom majetku. Poisťovňa by v prípade nehody mala preplatiť všetky náklady alebo len určitú časť, ak máte uzatvorenú zmluvu so spoluúčasťou.

Havarijné poistenie sa často spája s dopravnými nehodami. Základný balík ale kryje aj:

 • krádež,

 • vandalizmus,

 • živelnú udalosť.

Cenu kaska ovplyvňuje viacero faktorov. Základ tvorí tzv. nová cena vozidla. V praxi to znamená, že ak si teraz kúpite auto z roku 2016, na výpočet kaska sa využije suma z roku 2016.

Následne kasko ovplyvňuje ešte:

 • motorizácia vozidla,

 • rok výroby,

 • hmotnosť vozidla,

 • výrobca,

 • model vozidla.

Spravidla platí, že čím je auto výkonnejšie, tým viac škôd vie urobiť, preto je pre poisťovňu rizikom. Za poistenie zaplatíte viac.

Uľahčite si proces výberu poistenia. Využite náš praktický porovnávač a získajte všetky informácie na jednom mieste.

Mohlo by vás zaujímať

Potrebujete poradiť?


Využite naše bezplatné poradenstvo. Naši špecialisti sú vám k dispozícii v pracovných dňoch od 8:00 do 18:00 h.